Yaza Mezoterapi ile Girmek için 6 Sebep

Yaza Mezoterapi ile Girmek için 6 Sebep

21 Mayıs 2023

Yaz yaklaşıyor ve hepimiz bu çok zor hak ettiğimiz yaz aylarına haklı olarak en güzel ve sağlıklı halimiz ile girmek istiyoruz. Peki bunu nasıl yapacağız? Piyasada bulunan binlerce güzellik çözümü arasında hangisini tercih etmeliyiz? Bugün size bu çözümler arasında sonuçlarının daha hızlı, etkili ve tatminkar olduğunu düşündüğüm mezoterapiyi tercih etmeniz için altı nedeni paylaşacağım.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, cilt altına çeşitli vitaminler, mineraller, aminoasitler, enzimler ve büyüme faktörlerinin enjeksiyonunu içeren bir tedavi yöntemidir. İşlem sırasında, ilaç doğrudan sorunlu bölgeye enjekte edilir, bu nedenle, ilacın ağızdan alındığı yöntemlerden veya kremler gibi cilt üstüne uygulandığı topikal yöntemlerden çok daha etkilidir.

Mezoterapi, ciltteki fibroblast hücrelerini yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek için daha fazla kolajen üretmesi için uyarır. Yaşlanma süreciyle daha iyi başa çıkabilen sağlıklı ciltler için ideal ortamı sağlayan maddeler cilde verilir. Sadece yaşlanan cildi tedavi etmez, aynı zamanda cildin yaşlanmasını da önler.

Oluşturulan mezoterapi karışımları ile cilt sorunları daha spesifik olarak hedeflenebilir. Mezoterapi, kuru, donuk, mat veya sarkmış ciltlerde oldukça etkilidir. Ayrıca, ciltteki akne izlerini ve yara izlerini hafifletmek için de kullanılabilir.

Mezoterapi Hangi Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Mezoterapi sadece yaza girerken uygulanması gereken bir tedavi değildir. Cilt yenilemede kullanılan mezoterapi tek bir tedavi seansı gibi değil, sürekli bir bakım gereksinimi olarak düşünülmelidir. 3-4 seanslık kürler halinde her yıl uygulanmalıdır.

Mezoterapinin ne olduğunu ele aldıktan sonra neden bu uygulamayı tercih etmemiz gerektiği ile ilgili 6 maddeye gelelim.

1. Daha İyi Bir Cilt İçin Krem ve Haplardan Daha Etkili

Hepimiz güzel bir cilde sahip olmak veya cildimizin güzelliğini korumak için kremlere ve haplara bir servet harcıyoruz. Öte yandan bu yöntemlerin önünde çok büyük bir engel var; cildimiz. Vücudumuzun en büyük organı olan cildimizin en temel görevi dışarıdan gelen etkilere karşı bir fiziksel bariyer görevi görmektir. Bu etki zararlı etkenler için ne kadar geçerliyse cildimizin iyiliği için kullandığımız kremler için de geçerlidir. Ne yazık ki kremlerin cildin fiziksel bariyerini geçip alt tabakalara ulaşma oranı çok düşüktür. Bu durum, topikal tedavilerin en önemli kısıtlamasıdır.

Oral olarak kullanılan haplar ise sistemik etkilidirler ve cildimizde istediğimiz hedefli bir etkiyi sağlayamayabilirler. Mezoterapi ise hedefli alandaki tam etkililiği ile bu iki yönteme üstünlük sağlamaktadır.

2. Cildinizin Nem İhtiyacını Giderir

Birçok mezoterapi ürünü, hyaluronik asit bazına sahiptir. Hyaluronik asit cildimizde doğal olarak bulunur ve su tutarak cilde nem sağlar. Mezoterapi ile cildin nem içeriği arttırılır. Cildin dolgun, sıkı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Mezoterapi ile cildimizin ihtiyacı olan maddeler direk ilgili alana verildiği için, kremler ya da ağızdan alınan takviyelere göre etkinlik çok daha fazladır.

3. Cildinizde Yaşlanmanın Etkilerini Azaltır

Mezoterapi ile cildiniz ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit gibi maddeleri yüksek konsantrasyonda alabilir. Yirmili yaşların ortalarından itibare,n cildin kollajen seviyeleri düşmeye başlar ve bu süreç yaşlandıkça devam eder. Bu nedenle yaşlanma karşıtı tedavinin devam etmesi gerekir. Serum, vitamin ve diğer besleyici güçlü bileşenlerin yüksek konsantrasyonu cildinizi ferahlatır ve gençleştirir. Yirmili yaşlar ve otuzlu yaşların başlarında mezoterapi, genç sağlıklı cildi korumak için mükemmel bir yoldur.

4. Cilt Lekelerini Azaltır

Leke ve ton eşitsizliği için hazırlanan mezoterapi karışımları, derideki melanosit tarafından pigment üretim hızını kontrol ederek, istenmeyen pigmentasyonu azaltmaya yardımcı olan bileşenleri içerir. Bu, bazı güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve melazma formları için etkili bir tedavi olabilir. Cilt aydınlanır ve ton eşitsizlikleri giderilir.

5. Akne Oluşumunu Azaltır

Bazı ciltlerde, kuruluk ile başa çıkmak için yağ bezleri uyarılır ve daha fazla yağ üretimi tetiklenir. Bu da akne oluşumuna katkıda bulunur. Mezoterapi ile nem sağlanarak bu döngü kırılır. Yağ üretimi dengelenir ve akne oluşumu azalır.

6. Cildin Birden Fazla İhtiyacını Aynı Anda Karşılar

Mezoterapi ile soruna yönelik birden fazla ilaç ile özel karışımlar hazırlanabilir. Böylece aynı anda kuruluk, leke, ton eşitsizlikleri, akne, ince kırışıklıklar, yara-skar izleri, sarkma ve geniş gözenekler gibi birden fazla problem aynı anda tedavi edilebilir.

İhtiyacınıza özel çözümlerle bu listeye başka maddeler de kolaylıkla eklenebilir. Size özel mezoterapi çözümleri için doktorunuza danışmayı ve sitemizin mezoterapi sayfasını okumayı ihmal etmeyin, güzel ve mutlu kalın.

Dr. Zeynep Gökalp
#PRETTYANDHAPPY

Randevu &
İletişim

Dr. Zeynep Gökalp Kliniği
Atatürk Mh. Ertuğrul Gazi Sk.
Metropol İstanbul A Blok Daire: 676

© 2023 Dr. Zeynep Gökalp. Tüm hakları saklıdır.