Sıkı ve Canlı Bir Cilde Sahip Olmanın Yolu Nedir?

Sıkı ve Canlı Bir Cilde Sahip Olmanın Yolu Nedir?

21 Mayıs 2023

Yaş almayla birlikte, cildimizdeki hyalüronik asit miktarı azalır, kollajen ve elastin üretimi yavaşlar. Zamanla cilt daha kuru, daha mat ve daha gevşek bir hal alır. Lekelenmeye yatkınlık arttığı için heterojen bir görünüm ortaya çıkar. Yılların cildimiz üzerinde oluşturduğu bu olumsuz etkiler mezoterapi tedavileri ile ortadan kaldırılabilir. 20’li yaşlarda başlanarak her yıl yapılan mezoterapi ile cilt yaşlanması yavaşlatılabilir. Mezoterapi tedavileri, cildin orta tabakası (mezoderm) içine uygulanan küçük miktarlarda hyalüronik asit, vitaminler, mineraller ve peptidlerden oluşturulmuş özel kokteyllerin kullanıldığı enjekte edilebilir tedavilerdir.

Cildin elastikiyetinin kaybolması, elastin ve kollajen üretiminin azalmasıyla ilişkilidir. Mezoterapi, kollajen ve elastin üretimini tetikler ve sağlıklı ve parlak bir cilt yaratır. Mezoterapi yüz, boyun, dekolte ve el başta olmak üzere çeşitli vücut bölgelerinde cilt gençleştirme amacıyla uygulanmaktadır.

Mezoterapi ilaçları cilde nem veren ve gerginliğini sağlayan özel karışımlardan oluşmaktadır. En sık cilde nem ve ışıltı veren vitamin içerikli enjeksiyonlar tercih edilir. Mezoterapi ile özel ilaç karışımları hazırlanarak, cilt lekeleri, akne oluşumu ve sarkma gibi problemlerden de kurtulmak mümkündür. Uygulama 2-4 haftalık aralıklarla yapılmaktadır. Seans sayısı hastanın yaşına, cildinin yapısına göre 2-6 seans arasında değişmektedir. Etkinlik yaklaşık 1 yıl devam eder.

Bu tedaviyi alan hastalara güneş koruyucu kullanımı mutlaka önerilmelidir. Tedavi süresince sauna, jakuzi, doğrudan güneş ışığı gibi aşırı sıcak ortamlardan kaçınılması gereklidir. Tedavinin yapıldığı gün cilt temiz tutulmalı ve makyaj yapılmamalıdır.

Mezoterapiler, doğal görünümünü kaybetmeden iyi yaş almak isteyen, genç yaşlardaki o sevilen sağlıklı cilt görünümünü koruyarak yaşının güzeli olmak isteyen kişilerin tedavisidir.

Dr. Zeynep Gökalp
#PRETTYANDHAPPY

Randevu &
İletişim

Dr. Zeynep Gökalp Kliniği
Atatürk Mh. Ertuğrul Gazi Sk.
Metropol İstanbul A Blok Daire: 676

© 2023 Dr. Zeynep Gökalp. Tüm hakları saklıdır.