Botoks Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Önemli Şey

Botoks Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Önemli Şey

21 Mayıs 2023

Hepiniz botoksu duymuşsunuz ve muhtemelen bu popüler tedavi hakkında bir şeyler biliyorsunuzdur. Ancak bu tedavi ve tedaviden ne bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Botoks tedavisi ile ilgili bir çok şehir efsanesi vardır, bu nedenle botoks. hakkında tam olarak bilgilenmeniz ve bu tedaviyi seçmeden önce konu ile ilgili yeterli bilgi ve doğru bir algıya sahip olmanız oldukça önemlidir.


1 – Botoks Yüzünüzü Dondurmaz

Birçok insan botoksun yüzünde dramatik bir donma etkisine yaratacağına, duygularını ifade etme ve hatta gülümseme yeteneğinin etkileneceğine inanıyor. Neyse ki, bu sadece bir efsane. Botoks, sadece belirli yüz kaslarına enjekte edilerek uygulanır. Böylelikle sadece ince çizgiler ve kırışıklıkların yumuşatılması sağlanır. Bu yüzünüz ve ifadeleriniz üzerinde kontrol sahibi olacağınız anlamına gelir.


2 – Botoks Çeşitli Rahatsızlıkların Tedavisinde Kullanılabilir

Botoks kozmetik uygulamalar için harika bir tedavidir, ancak spastik mesane, diş sıkma, migren gibi çeşitli tıbbi durumları tedavi etmek için de kullanılabilir.


3 – Tedavi Hızlı ve Ağrısızdır

Botoks tedavisi ile ilgili en çekici şeylerden biri bu girişimin basitliğidir. Tedavinin kendisi sadece 20-30 dakika sürer ve ağrılı değildir. Tedaviden sonra iyileşme süresi yoktur, bu nedenle klinikten çıkar çıkmaz normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.


4 – Mükemmel Sonuçlar

Tedaviden çok kısa süre sonra sonuçları çok çabuk fark edeceksiniz. Aslında, ilk etkileri üç gün sonra görmeye başlayacaksınız ve en iyi sonuçlar iki hafta sonra ortaya çıkacak. Botoks cildi yumuşatır ve gençleştirir, daha genç bir görünüm verir.


5 – Önleyici Tedavi

Botoks sadece ileri yaştaki kişiler için uygun bir tedavi değildir. Bu tedaviyi ileri yaşta uygulamak yerine, ince çizgiler ve kırışıklıklar derinleşmeye ve yerleşmeye başlamadan önce genç yaşta istenmeyen yaşlılık etkileri ile mücadele etmek için önleyici bir tedavi olarak kullanılabilir. Günümüzde her geçen gün, cildinin daha uzun süre daha genç görünmesini sağlamak isteyen genç hastalarda tedavi daha popüler hale gelmektedir.

Dr. Zeynep Gökalp
#PRETTYANDHAPPY

Randevu &
İletişim

Dr. Zeynep Gökalp Kliniği
Atatürk Mh. Ertuğrul Gazi Sk.
Metropol İstanbul A Blok Daire: 676

© 2023 Dr. Zeynep Gökalp. Tüm hakları saklıdır.